Folytatódó hagyomány − H-SPACE 2024 konferencia a BME-n

A 8. H-SPACE konferenciát 2024.04.25-26.-án hibrid formában rendezi meg a Műegyetem és a Magyar Asztronautikai Társaság.

A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) és a a Magyar Asztronautikai Társaság (MANT) idén már nyolcadik alkalommal szervezi meg a H-SPACE 2024 konferenciát, azaz a 8th International Conference on Research, Technology and Education of Space nemzetközi űrkutatási konferenciát. Az angol nyelvű konferencia sorozat 2015-ben indult.

Április 25-én online is közvetített jelenléti előadások, április 26.-án online előadásokat hallgathatnak meg az érdeklődők.

Ez évben a konferenciára 18 országból több mint 150 résztvevőt várnak a szervezők. A programban finn, skót és magyar előadóktól három plenáris előadást, valamint három szekcióban, (tudományos kutatások, technológiai fejlesztések, illetve oktatás és ismeretterjesztés) további 22 előadást hallgathatnak meg a téma iránt érdeklődők.

A poszter szekcióban 32 poszterelőadás szerepel.

A konferencián való részvétel ingyenes.

BME VIK-Rektori Kabinet Kommunikációs Igazgatóság