Emlékhelyek napja

BME-egyetem
Kapcsolattartó:
Horváth Attila Levente

Ismerd meg 1956 műegyetemi hőseit egy vezetett séta keretében!

Idén is sok szeretettel várjuk az 56-os események iránt érdeklődő látogatókat megemlékező sétánkon, amely május 10-én, pénteken 16.00 órakor indul a BME K épület rakparti bejáratától.

A Műegyetem történeti kampuszán 1956. október 22-én tartott hallgatói nagygyűlés hatására kaptak szélesebb nyilvánosságot a kommunista politikai berendezkedéssel szembeni követelések. Az innen induló tüntetés lett a forradalom fővárosi nyitánya október 23-án. A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem a rendszerváltozást követően szinte azonnal megkezdte a Műegyetem polgárainak az 1956-os forradalom és szabadságharc elindulásában játszott meghatározó szerepének méltó megőrzését, bemutatását célzó tevékenységét. A Műegyetem a 313/2016. (X. 19.) Korm. rendelet alapján 2016. október 23-án történelmi emlékhellyé vált.

A Műegyetem 1956-os forradalomhoz kapcsolódó helyszíneit és az emlékezés pontjait bemutató sétát az OMIKK BME Levéltárának munkatársa vezeti a központi épületben és a campus kertjében.

Találkozási pont: BME Központi épület bejárata, 1111 Budapest, Műegyetem rakpart 3.

A séta mellett könyvajánlóval emlékezünk Egyetemünknek az 1956-os eseményeket átélő és megörökítő korábbi hallgatójára.

További információ